Jak wybrać poprawnie mleko modyfikowane?

Byłoby tak naprawdę idealnie, gdyby przynajmniej w pierwszych miesiącach życia nasze dziecko było wyłącznie karmione piersią. Wiadomo jednak, że z różnych względów, taka możliwość często nie istnieje. Wówczas, o ile nie mamy kompletnie dostępu do banków mleka, modyfikowane mleko. Jak wybrać naprawdę dobre mleko modyfikowane? Czym powinniśmy się kierować przy zakupie tego mleka?

Dlaczego warto karmić piersią?

W pokarmie naturalnym, znajduje się naprawdę wiele bardzo potrzebnych mikro oraz makroelementów. Do więcej także różnego rodzaju przeciwciała, które do pracy pobudzają odpornościowych układ malucha. Mleko naturalne matki posiada także wszystkie składniki, które są potrzebne do rozwoju prawidłowego maluszka, w proporcjach odpowiednich oraz także właściwej dla jego wieku konsystencji. Karmienie w naturalny sposób, także pomaga w zbudowaniu pomiędzy dzieckiem i mamą więzi emocjonalnej wyjątkowo trwałej.

Zdarza się jednak coraz to częściej, że mleko matki szkodzi dziecku. Chociaż się wydaje bezpieczne, to bywa także tak, że nasze dziecko jest na nie uczulony. Część mam świeżo upieczonych również musi się wzmagać z niskim poziomem laktacji czy też w ogóle brakiem pokarmu. W co po niektórych przypadkach mama zakończyć musi karmienie ponieważ wymaga sama przyjmowania leków, które do pokarmu przenikając mogłyby dziecku zaszkodzić. Czasami po prostu mamie brakuje pokarmu. We wszystkich takich sytuacjach karmienie piersią się staje się po prostu niemożliwe. Wówczas, mama się musi posiłkować pokarmem sztucznym, a więc wspomnianym już mlekiem modyfikowanym. Ono występuje w postaci skomponowanych specjalnie pod względem doboru odpowiednich proporcji i składników mieszanek w proszku.

Modyfikowane mleko na start

Dobre modyfikowane mleko musi spełniać masę warunków, bo szczególnie na początku jest produktem podstawowym żywienia niemowlaka. Z tego właśnie powodu modyfikowane mleko dostarczyć musi dziecku wszelakich odżywczych składników, a także mu musi smakować oraz co najważniejsze, nie powoduje absolutnie żadnych problemów z pokarmowym układem.

Mleko modyfikowane dostępne jest zarówno w aptekach jak i także w sklepach (https://www.bee.pl/11271-mleko-modyfikowane). Przeznaczone jest nie tylko dla maluszków, ale również dla dzieci starszych powyżej pierwszego roku życia. Najważniejszym parametrem przy wyborze mleka modyfikowanego jest wiek. Skład mieszanki przystosowany jest właśnie do wieku dziecka. W końcu dziecku półtorarocznemu potrzebne są inne składniki, a niżeli niemowlakowi. Każdy z nich posiada oznaczenie w postaci zarówno liter oraz cyfr. Musimy na to zwracać uwagę.

Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com